Суббота, 24.08.2019, 02:55
Образование в Польше           
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Курсы польского яз

Ссылка Курсы польского языка

Бесплатное образов
Учеба в Польше

Образование в Польше

Учись и живи
в Польше. 
Стань успешной!

Категории раздела
Образовательный кредит [5]
Статьи на тему как получить кредит на учебу
Советы бывалых [180]
Советы профессионалов, как получить образование в Польше бесплатно, как выучить польский язык, как найти работу в Польше, как получить стипендию в польском ВУЗе
Работа для студентов [18]
Как подработать во время учебы, работа для студентов в Польше. Советы как найти работу в Польше
Как выучить польский язык [21]
Материалы по изучению польского языка. Видеоролики, аудиофайлы
Студенческая жизнь [31]
Все самые интересные случаи из жизни студентов
Щецинский морской университет [18]
Щецинский морской университет, история создания, традиции, специальности, профессорский состав, выпускники университета.
Образование в Польше [17]
Советы и рекомендации для украинских абитуриентов, как самостоятельно, без услуг посреднических агентств поступить в польский ВУЗ. Какой выбрать университет, чтобы получив высшее или среднее образование найти работу в Польше. Как подготовиться к жизни и учебе в Польше.
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Советы бывалых

Як здати ЗНО

Чому питання як здати ЗНО турбує школярів

Чому питання ЗНО турбує школярів

Фізика — один з найскладніших предметів на ЗНО. Робота складається з 26 завдань різної складності. Про те, як найкращим чином підготуватися до іспиту поговорили з учителем фізики, експертом ЗНО Федором Васильовичем Григор'євим.

Думка експерта 

Минулого року фізику обрали понад 70 тисяч школярів. Такий попит обумовлений кількістю спеціальностей, на які потрібен цей іспит. Комбінацію "математика + фізика + українська мова" можна назвати найбільш затребуваною вузами, вона підходить більш ніж для 150 спеціальностей вищої освіти.

Якщо брати курс фізики звичайної загальноосвітньої школи, то учні знають предмет в меншому обсязі, ніж це потрібно для здачі ЗНО на відмінну оцінку. На сьогоднішній день типова проблема шкіл полягає в тому, що фізика викладається нерегулярно. З іншого боку, зараз багато підготовчих курсів, які дозволяють заповнити прогалини в знаннях.

ЗНО — це іспит за курс середньої школи. Це означає, що будь-який учень, який працює на уроках, повинен його здати на позитивну оцінку, тому в роботі є прості питання, для відповіді на які досить регулярних занять нехай навіть в обсязі однієї години на тиждень.

Вступити на навчання у Польщі можно без ЗНО. Пропонуємо морську академію у Щецині, ось посилання.

З іншого боку, отримати максимально можливий бал досить складно, оскільки завдання різноманітні і за формою, і за змістом. Є питання на аналіз матеріалу, де треба прочитати запропонований текст і на основі прочитаного зробити висновок. Є питання на різні способи подання інформації-табличні, діаграмні, гістограмні.

Багато питань на зіставлення, де необхідно зіставити інформацію з першої та другої колонок таблиці. Хоча самі завдання досить прості, способи подання інформації часто незвичні для непідготовлених учнів. Тому дуже важливо переглянути варіанти і відпрацювати необхідні формати питань.

Структура іспиту і систему нарахування балів.

Всього на іспиті пропонується 26 завдань базового, підвищеного та високого рівня складності: 22 завдання в частині 1 і чотири завдання в частині 2.

У першій частині більшість питань оцінюються в один бал, а за шість завдань можна отримати три бали. У другій частині є питання на три, шість і девять балів. Максимально за роботу можна набрати 40 балів. шістка ставиться за результат від 10 балів, девятка — від 20 балів, десятка — від 31 бала.

Найдорожче завдання іспиту (№23) оцінюється в девять балів. Воно пов'язане з проведенням реального експерименту: потрібно зібрати експериментальну установку і провести вимірювання. Це завдання викликає складнощі у хлопців, оскільки в школах є проблеми з проведенням лабораторних робіт.

На підготовчих курсах до нього теж, як правило, готують тільки теоретично, тому що навчальні центри не мають комплектами приладів ЗНО. Якщо ви претендуєте на найвищий бал з фізики, я б порадив знайти можливість попрацювати з реальними приладами. Зараз немає проблем з тим, щоб придбати, наприклад, амперметр або вольтметр — ці прилади в простому виконанні коштують недорого.

Чи Реально отримати на ОГЕ з фізики максимальний результат?

У моїх класах в минулому році один учень склав іспит на максимальні 40 балів. Багато хлопців отримали одинадцять, що ставиться за результат від 31 бала. Але слід врахувати, що в ліцей на викладання фізики відводиться шість годин на тиждень, так що оцінка «12» за ЗНО у нас повинна бути нормою.

З Вашого досвіду викладання, які розділи фізики найскладніші для школярів? І які теми найпростіші?

Найважчими є питання, пов'язані з магнетизмом і електромагнітним полем, з явищами індукції та самоіндукції. Це об'єктивно найскладніші теми для учнів 9 класу. Якщо чесно, я б виключив їх з іспиту. Адже потім це всі хлопці проходять в 11 класі.

Для того щоб добре пояснити ці теми, потрібно вводити досить складні для учнів 9 класу поняття, наприклад, потоку магнітного поля. Тому завдання на ці теми завжди викликають певні складнощі у школярів на екзаменах, а одне-два завдання по ним на іспиті завжди присутній.

Також часто викликають труднощі у дев'ятикласників питання на геометричну оптику (лінзи, заломлення світла, око як оптичний прилад), ядерну фізику, будова атома. В умовах звичайної школи ці теми знаходяться на задвірках програми, вони практично не вивчаються. У сумі за всіма цими розділами шість питань на іспиті можуть бути.

Якщо говорити про найпростіші теми, то це швидкість, руху,теплота, питання на розмірність, наприклад, в чому вимірюється сила, тиск. Або завдання, де потрібно визначити що-то за графіком. У цих питань високий відсоток виконуваності.

Як підготуватися до ЗНО з фізики найкращим чином?

Якщо на підготовку до іспиту в запасі є рік, я б рекомендував всю програму фізики вивчати за темами. Для початку скачайте кодифікатор ЗНО з сайту. Там всі питання розбиті за темами: механічні явища, теплові явища, кінетичні явища і т. д.

Потім візьміть «Збірник задач з фізики для 7-9 класу» і повирішуйте завдання за темами. Після того, як цей етап буде пройдений, місяці за три до іспиту, починайте вирішувати варіанти ЗНО за минулий рік.

До ЗНО за два місяці треба дивитися варіанти, звертаючи увагу на другу половину іспиту. У першій половині представлені завдання на механіку, кінематику — з цим хлопці добре справляються. А ось у другій половині сконцентровані більш складні теми — оптика, квантові явища, частота, звук, хвилі, спектри.

Зверніть увагу на питання, яким в школі приділяється мало уваги, і вирішуйте по них завдання.

На що потрібно звернути увагу при підготовці до завдань підвищеного і високого рівня складності?

Які є підводні камені у цього типу завдань? Завдання № 7 це розрахункове завдання на механічні явища. Питання підвищеного рівня складності. Оцінюється в один бал. Тут потрібно провести розрахунок в дві дії, а не просто підставити наявні дані в формулу.

Завдання № 10 розрахункове завдання на теплові явища. В умові представлений графік залежності температури t твердого тіла від отриманого їм кількості теплоти Q. Для підготовки до даного типу завдань необхідно тренуватися працювати з графіками. Їх часто дають в завданнях на Розрахунок кількості теплоти.

Завдання № 16 розрахункове завдання на електромагнітні явища. Тут потрібно знати формулу для ККД і формулу для електричної потужності. Зверніть увагу на одиниці виміру. Наприклад, в демоверсії в цьому завданні відповідь треба дати в кіловатах, а не в ватах. Часто школярі вважають все правильно, а у відповіді пишуть не те, що потрібно.

Завдання № 19 Завдання на фізичні явища і закони, розуміння і аналіз експериментальних даних, поданих у вигляді таблиці, графіка або зображення. Оцінюється в два бали.

З одного боку, тут потрібно знати властивості сили тертя / ковзання. Вона не залежить від швидкості і пропорційна реакції опори. З іншого боку, необхідно зрозуміти, що саме випливає з представленого експерименту. Не повинно відбутися змішання наслідків експерименту і теорії. З цим виникають складнощі, оскільки лабораторних робіт у школах хлопці проводять мало.

Завдання № 22 питання на застосування інформації з тексту фізичного змісту. На нього треба витратити чимало часу, це єдина складність. У цьому завданні дев'ятикласнику пропонується текст, потрібно його прочитати, осмислити і знайти відповідь на поставлене запитання. Як правило, в тексті завжди є відповідь на питання.

Завдання № 23 Експериментальне завдання на механічні та електромагнітні явища. Оцінюється в чотири бали. Треба зібрати експериментальну установку і виконати вимірювання. Тут потрібно продемонструвати свої вміння з теорії і вміння працювати з приладами, тобто показати знання в комплексі. Саме тому це завдання оцінюється на іспиті вище всіх.

Завдання № 24 якісне завдання на механічні, теплові або електромагнітні явища. Тут потрібен аналіз пропонованого явища на якісному рівні зі згадуванням фізичних законів і явищ. В рамках одного завдання може зустрічається кілька тем. Самі формули, які потрібно застосувати, прості, але їх потрібно з'єднати з різних тем.

Завдання № 25, 26 Розрахункові задачі на механічні, теплові, електромагнітні явища, кожна з яких оцінюється в три бали. Майте на увазі, що правильно записана умова завдання плюс закони, необхідні для вирішення, вже дають один бал. Тому навіть якщо не знаєш, як вирішувати завдання, є шанс отримати бал за неї.

Цікава інформація: 

Категория: Советы бывалых | Добавил: rekun (16.02.2019) | Автор: Gennadii E W
Просмотров: 72 Рейтинг:
3.0/5 из 1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Автор сайта

Об авторе

АКТУАЛЬНОЕ

Польский язык в Польше

Эдуардом - гарантия успеха, жми на картинку мОРСКОЙ КОЛЛЕДЖ В щЕЦИНЕ

Морское образование за 2,5 года. Поступление без экзаменов и без ЗНО.

Социальные закладк
Поиск
Друзья сайта
 • Официальный блог
 • Сообщество uCoz
 • FAQ по системе
 • Инструкции для uCoz

 • Контакты в Польше:

  E-mail: Centr.akcent@gmail.com

  Skype: centrum_jezyka_polskiego_akcent

  Tel: +48 66 41 31 875

   

  Контакты в Украине:

  E-mail: rekun88@yandex.ru;

  Телефон: +38 095 3388607

  Центр польського языка "Акцент"

  Адрес: 71-561 Szczecin, Niebuszewo

  ul. Mikołaja Reja 8/8

  тел:+48 664131875

  skype: centrum_jezyka_polskiego_akcent

  e-mail: centr.akcent@gmail.com