Суббота, 17.11.2018, 17:13
Образование в Польше           
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Курсы польского яз

Ссылка Курсы польского языка

Бесплатное образов
Учеба в Польше

Образование в Польше

Учись и живи
в Польше. 
Стань успешной!

Категории раздела
Образовательный кредит [5]
Статьи на тему как получить кредит на учебу
Советы бывалых [169]
Советы профессионалов, как получить образование в Польше бесплатно, как выучить польский язык, как найти работу в Польше, как получить стипендию в польском ВУЗе
Работа для студентов [18]
Как подработать во время учебы, работа для студентов в Польше. Советы как найти работу в Польше
Как выучить польский язык [21]
Материалы по изучению польского языка. Видеоролики, аудиофайлы
Студенческая жизнь [30]
Все самые интересные случаи из жизни студентов
Щецинский морской университет [14]
Щецинский морской университет, история создания, традиции, специальности, профессорский состав, выпускники университета.
Образование в Польше [17]
Советы и рекомендации для украинских абитуриентов, как самостоятельно, без услуг посреднических агентств поступить в польский ВУЗ. Какой выбрать университет, чтобы получив высшее или среднее образование найти работу в Польше. Как подготовиться к жизни и учебе в Польше.
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Советы бывалых

Моя майбутня професія моряк

Запити про те, як працевлаштуватися на морське судно зустрічаються в інтернеті набагато частіше, ніж на вулиці «підкажіть, котра година?». Відповідь, як правило, стандартна: без спеціальної освіти отримати кваліфіковану роботу сьогодні неможливо. Це зовсім не означає, що потрібно опускати руки і назавжди забути про романтику океанських мандрів. 

Як стати моряком: де отримати освіту, як знайти роботу

Як стати моряком

Або, припустимо, матросом чи мотористом – шлях приблизно однаковий: крізь терни до зірок. Отже, мої ненаситні друзі, спраглі стабільної оплати своєї праці, морських подорожей, різних і гарних жінок, позаурочної роботи і гострих відчуттів. 

Ця стаття присвячена тим, хто збирається пов'язати свою долю з морем. Стати моряком. З чого почати шлях матроса (моториста), де навчатися, яка приблизна вартість цього задоволення в сучасних реаліях. Шлях від прищавого шкета до дипломованого морського фахівця (хоча поки і без досвіду). Про все це і трохи про інше читаємо нижче.

Морська академія в Щецині: нехай мене навчать

Щецінська морська академія

Щеціньська морська академія (посилання) і Центр «AKCENT» (посилання), якs знаходяться в Польщі,в місті Щецині, як раз і займаються навчанням і підготовкою членів екіпажів морських суден. Всі подробиці тут:

Починати підійматися по кар'єрних сходах можна з декількох відправних точок: механік, судноводій і допоміжний персонал. Це перші сходинки, за якими слідують різні професії. Кожен шлях має свою власну   ієрархію, відповідні посади на суднах і свою оплату праці.

Щоб стати мотористом або матросом, потрібно не більше року, а свідоцтво для роботи в якості обслуговуючого персоналу можна отримати всього за два тижні. 
Спочатку судноводії і механіки мають рівні ставки і заробляють щодо інших членів команди не великі шроші. Некваліфікованим трудівникам моря набагато простіше: вони не мають особливих перспектив, але і несильно витрачалися на освіту.

В кінцевому результаті кожен потенційний моряк повинен мати на руках обов'язковий пакет документів, серед яких: паспорт моряка, робочий диплом, свідоцтво медичної комісії, а також документ про проходження базового курсу безпеки. Що стосується рівня знань англійської мови, то достатньо розуміти сенс команд. Після всього цього, як кажуть, до походу готовий!

Працевлаштування випускників морських навчальних закладів

Молоді фахівці без досвіду роботи, як правило, змушені звертатися до круінгової компанії. Ці організації існують у всіх портових містах і займаються пошуком необхідного персоналу для судновласників. 

Головне завдання новоспеченого морського вовка потрапити на перший контракт і зарекомендувати себе з найкращої сторони. Далі – буде простіше, але солодкого життя на початку кар’єри  ніхто не обіцяє. Така сувора реальність.

У загальному і цілому співтовариство моряків можна сміливо розділити на дві групи людей:
До першої групи відносяться ті, хто з статевозрілого віку самі або за повчанням батьків прагнули пов'язати своє життя з морем. Зазвичай такі люди відразу, зі шкільної лави, надходять в морехідне училище. І далі з піснею по життю.

Друга група включає в себе людей, які вже мають яку-небудь цивільну професію на березі, але в силу сформованого фінансового стану, або з інших меркантильних причин вирішили змінити землю на воду. Ці люди йдуть на такий крок свідомо і як правило роблять успішну кар'єру.

Навчання в Польщі: другий диплом у Щецинському морському коледжі

 Морський коледж у Щецині 

Саме другу групу людей ми і розглянемо. Отже, прокинувшись одного разу вранці і почухавши голову прийшла шалена думка – а чому б мені не спробувати щастя в морях-океанах. Грошей на березі особливо не заробиш, стабільності немає, вічна криза і іпотека, а в морське училище не зважилися поступити вчасно з об'єктивних причин.

Більше того, поглянувши на своїх колишніх однокласників, однокурсників, колег по шиномонтажу і покеру, які вчасно відчувши вітер змін вже давним-давно працюють в морі і прекрасно себе почувають – подумали, чим ви гірші?

Першим ділом виникло питання: «ДЕ?» осягнути ази нехитрого ремесла матроса тобто як оббивати іржу, фарбувати палубу під час дощу, посміхатися старпому і багато чому іншому, але не менш захоплюючому.

Якщо у вас в місті є морський ВУЗ або подібний навчальний заклад – то найімовірніше при ньому утворені кошерні курси з відбирання грошей у спраглих до морів в обмін на необхідні знання та блискучі скоринки. Якщо такі курси в місці проживання є – це добре, якщо ні, то доведеться витратитися і зробити променад в інше місто. 

Є можливість отримати морську освіту у Щецинському морському коледжі. Повну інформацію про цей навчальний заклад дивіться за посиланням тут.

1). Курси матроса.

Мінімальний багаж знань для рядового складу, частина з якого складається з теоретичного матеріалу, на жаль, на практиці не завжди придатного. Частково інформація про життєво важливе і архи необхідне для роботи в морі: такелаж, пристрій судна, робота рульового, де знаходиться гальюн і клотик і т. п. 

Варто зазначити, що термін навчання на матроса займає близько 4-5 місяців в залежності від навчальної програми того чи іншого центру підготовки плавскладу. Як апофеоз цього мозкового штурму, після відповідного іспиту в кінці навчання курсант отримає диплом кваліфікованого матроса 2-го класу (ordinary seaman). Вартість курсів підготовки матроса в межах 4000 грн. (12000 руб.). Ціна за навчання може змінюватись як від тренажерного центру так і від країни проживання.

2). Паспорт моряка (посвідчення моряка).

Під час навчання на курсах необхідно оформити собі паспорт моряка. Централізовано активом навчальної групи будуть зібрані анкети і передані у відповідні інстанції. Або у разі відсутності такого самому доведеться побігати спочатку за допуском в компетентні органи, потім оформлятися до капітана порту. Вартість паспорта моряка в районі 1000 грн. (близько 2 тис. рублів).

3). Закордонний паспорт.

Оформляти не замислюючись. Без нього тільки каботаж, тільки хардкор.

4). Ознайомлення, початкова підготовка та інструктаж з питань безпеки.

Обов'язковий курс. У підсумку курсант отримає корочку «Basic safety training» за якихось 500 грн. (у Росії не в курсі, але припускаю 3-4 тис. руб.).

На цьому курсі вам розкажуть про елементарні заходи безпеки при роботі на морських судах. Теорія, пожежна підготовка, обладнання для порятунку, залишення судна, медична допомога. Багато цікавого доведеться дізнатися з теорії про безпечну, безаварійну роботу на судні, і здійснити на практиці деякі захоплюючі дії:

 • порятунок потерпілого у задимленому приміщення в костюмі пожежника і дихальному апараті;
 • стрибки в басейн або відкрите водоймище з висоти третього поверху як імітація стрибка з палуби судна з обов'язковою вимогою вплав досягти рятувальної шлюпки.

Так як судно – місце підвищеної небезпеки травмування, то і курс надання першої медичної допомоги не буде зайвим:

 • непрямий масаж серця,
 • штучне дихання,
 • накладання шини,
 • сифонна клізма,
 • укол в голову і т. п.

Все це ви відчуєте на собі при навчанні.

Знадобитися диплом спеціаліста з шлюпки та плота  (Proficiency in war craft and rescue boats, other than rescue fast boats) (200 грн, 2-3 тис рублів). Назва курсів говорить сама за себе. Ознайомлення та управління засобами порятунку. Хоча, все це згодом, вже на судні, будуть періодично втовкмачувати в голову чіф з другим помічником під час щомісячних тренувань.

Після навчальних курсів буде невелика практика 1-1.5 місяця на якому-небудь учбово-виробничому судні з подальшим записом у паспорті моряка. 
Як чергова сходинка до досягнення своєї мети обов'язково знадобиться пройти медичну комісію в профільному медичному закладі. А також зробити щеплення від жовтої лихоманки. Вартість на даний момент: медкомісія 550 грн. і щеплення 200 грн (1500 і 550 рублів відповідно).

Отже, після навчання матрос має в прикупі наступне:

 • Паспорт моряка 
 • Закордонний паспорт 
 • Basic safety training 
 • Proficiency in war craft and rescue boats, other than rescue fast boats
 • Навчальний диплом матроса 
 • Медкомісію

Але! Для того щоб працювати на торговому, пасажирському, офшорному, будь-якому іншому судні – насамперед потрібен робочий диплом. Наступний крок – всі перераховані вище документи, заяву та оплату необхідно подати в інспекцію з питань підготовки та дипломування плавскладу.

В інспекції всі прискіпливо перевіряють і, якщо все в ажурі, призначать дату і час іспиту державної кваліфікаційної комісії (ГКК). Суворі старці з погонами перевірять теоретичну підготовку і після проходження іспиту видадуть протокол комісії ГКК. Все це від подання документів до одержання протоколу може зайняти місяць.

Але і це ще не все. З цим протоколом необхідно звернутися до капітана для обміну на робочий диплом (Certificate of competency) та підтвердження до робочого диплому (Endorsement). І вуаля – в кишені робочий диплом міжнародного зразка із зазначенням на яких типах суден, маєте право працювати і які обов'язки виконувати. 

Все навчання займає близько 4-5-х місяців. Довго? Це, безумовно, індивідуально. Але є й інший варіант – купити робочий диплом і всі супутні сертифікати у добрих людей. Але це хибний шлях купувати документи. Якщо вирішили змінити своє життя – робіть це як годиться.
 Корисна інформація

Категория: Советы бывалых | Добавил: rekun (27.11.2017)
Просмотров: 292 | Комментарии: 1 Рейтинг:
3.0/5 из 1
Всего комментариев: 1
1 snowalei  
Гониво

---
Улет ваще... fifa 15 3dm v5 скачать, скачать фифа 15 на пк от механиков или http://15fifa.ru/skachat-kljuchi-fifa-15/33-skachat-fifa-15-crack-kryak-tabletka-klyuch-besplatno.html - скачать кряк для fifa 15 скачать fifa 15 много денег

Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Автор сайта

Об авторе

Социальные закладк
Поиск
Друзья сайта
 • Официальный блог
 • Сообщество uCoz
 • FAQ по системе
 • Инструкции для uCoz

 • Контакты в Польше:

  E-mail: Centr.akcent@gmail.com

  Skype: centrum_jezyka_polskiego_akcent

  Tel: +48 66 41 31 875

   

  Контакты в Украине:

  E-mail: rekun88@yandex.ru;

  Телефон: +38 095 3388607

  Центр польського языка "Акцент"

  Адрес: 71-561 Szczecin, Niebuszewo

  ul. Mikołaja Reja 8/8

  тел:+48 664131875

  skype: centrum_jezyka_polskiego_akcent

  e-mail: centr.akcent@gmail.com