Среда, 21.08.2019, 09:06
Образование в Польше           
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Курсы польского яз

Ссылка Курсы польского языка

Бесплатное образов
Учеба в Польше

Образование в Польше

Учись и живи
в Польше. 
Стань успешной!

Категории раздела
Образовательный кредит [5]
Статьи на тему как получить кредит на учебу
Советы бывалых [180]
Советы профессионалов, как получить образование в Польше бесплатно, как выучить польский язык, как найти работу в Польше, как получить стипендию в польском ВУЗе
Работа для студентов [18]
Как подработать во время учебы, работа для студентов в Польше. Советы как найти работу в Польше
Как выучить польский язык [21]
Материалы по изучению польского языка. Видеоролики, аудиофайлы
Студенческая жизнь [31]
Все самые интересные случаи из жизни студентов
Щецинский морской университет [18]
Щецинский морской университет, история создания, традиции, специальности, профессорский состав, выпускники университета.
Образование в Польше [17]
Советы и рекомендации для украинских абитуриентов, как самостоятельно, без услуг посреднических агентств поступить в польский ВУЗ. Какой выбрать университет, чтобы получив высшее или среднее образование найти работу в Польше. Как подготовиться к жизни и учебе в Польше.
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Советы бывалых

Навчання за кордоном

У чужого навчаються, бо свого цураються

Чи відповідає наша система освіти світовим стандартам?

Намагаючись знайти відповідь, публікую розповіді українських студентів, які навчаються в закордонних вузах трьох континентів: Північній Америці, Європі та Азії. 

Все частіше студенти висловлюють своє невдоволення системою освіти у вітчизняних вузах, а деякі при першій нагоді намагаються покинути свою рідну альма-матер і відправитися вчитися за кордоном. Це дуже престижно і дорого. Не кожному по кишені розщедритися на солідну суму за своє навчання за кордоном. Найгірше, якщо після такого тривалого перебування далеко від дому і викинутих грошах за навчання, надії не виправдовуються. 

Тоді в голові тільки і крутяться думки про те, що краще було б нікуди не їхати і таким чином заощадити тисячі умовних одиниць. «Це дуже правильне міркування, якщо ти приїхав не вчитися, а розглядати пам'ятки. Насправді за своїм рівнем українські вузи далеко відстають від зарубіжних », - поділився своєю думкою Павло, відповідаючи на запитання, в чому різниця навчання в Україні та за кордоном?

Павло Буре, 20 років. Навчається в Національному університеті штату Іллінойс (Спрінгфілд, США).

«…Закінчивши перший курс КНЕУ ім. В. Гетьмана, можу сказати, що в українських вузах більшість викладачів не зацікавлені в результатах своєї роботи. Їм байдуже, чи  освоїв студент матеріал чи ні. Звичайно, на це впливають зарплати, за кілька тисяч гривень, які отримують щомісяця наші викладачі, потрібно не зі студентом залишатися, а на заробітки бігти. Або додаткові курси проводити. У штатах ситуація кардинально відрізняється. Там співробітники навчальних закладів - цілком забезпечені люди. Приміром, після занять можна підійти в кабінет до будь якого педагога, і він тобі безкоштовно буде пояснювати до тих пір, поки тобі самому не набридне (посміхається).

Якщо говорити про інфраструктуру і технічну базу, то тут повна перевага на боці американських вузів. Всі системи комп'ютеризовані,  повно комп'ютерних залів, відкритих майже цілодобово. Акцент робиться не на теорії, з чим ми стикаємося в Україні, а на практичних заняттях. Студенту дається можливість самостійно проводити досліди в лабораторіях, брати участь у наукових експериментах, до чого у нас на Батьківщині, на превеликий жаль, не привчають.

Але самою головною відмінністю я все ж вважаю рівність. У штатах у всіх студентів рівні можливості і права, ні в кого немає ніяк привілеїв, ні з ким просто неможливо домовитися. Єдиний показник - знання…»

Алла Коваленко вже після другого курсу факультету журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка визначилася, що вища освіта буду отримувати в Італії. За її словами, різниця в навчанні істотно відрізняється. Вона це зрозуміла, коли влітку їздила в цю країну на спеціальні курси з вивчення італійської мови. З цього моменту, її рішення було твердим і незмінним: за хорошою освітою тільки за кордон.

Алла Коваленко, 21 рік. Навчається в Католицькому університеті ім. Св. Корса (Рим, Італія).

 «…Різниця в тому, що тут все для тебе. Тобто, до тебе відносяться виключно з повагою, всіляко намагаються допомогти. Плюс до всього - є багато варіантів співпраці з університетом, розвинена студентське життя (тобто пропонують різні види діяльності, заходів). І до всього іншого - рівень викладання краще і набагато вище. Я абсолютно не шкодую тих грошей, якими оплачую своє навчання. Адже після повернення з цілим багажем знань і навичок їх буде легко собі відпрацювати…»

Третій респондент Максим - по своїй натурі самостійна людина, основним принципом у навчанні бачить свободу в діях студента. Саме з цієї причини він відправився отримувати знання на Близький Схід. Існуючий стереотип відсутності свободи вибору в арабських країнах він називає повною маячнею. На собі особисто він відчув демократію в системі освіти Йорданського Хашимітського Королівства.

Максим Сніжко, 22 роки. Випускник Йорданського національного університету (Амман, Йорданія).


«…Навчаючись в одному з університетів Йорданії, я помітив одну, на мій погляд, дуже важливу для студента особливість тамтешньої системи навчання - свободу. Студент має можливість самостійно складати графік навчання, у праві обирати перелік предметів, які він бажає відвідувати в даному семестрі, більш того, студент також може підібрати собі підходящого викладача, попередньо отримавши інформацію про педагога від інших студентів це дуже зручно. Що найцікавіше - університет не змушує тебе вчитися. Студент має можливість самостійно розподілити свої сили і визначити, скільки уваги приділяти тому або іншому предмету, в залежності від ступеня його важливості для самого студента, а не для університету.

Також навчальний заклад неофіційно (по більшій мірі з ініціативи викладацького складу) надає послуги безкоштовних додаткових уроків. Студент в будь-який зручний для нього час може підійти до викладача, задати ряд питань по незрозумілому матеріалу і отримати повноцінну розгорнуту відповідь від доброзичливого, завжди усміхненого викладача, який щиро бажає допомогти. 

Також слід відзначити особливе ставлення викладачів до іноземців, що характеризується привітністю, чуйністю, повагою особистості студента і розумінням труднощів подолання мовного бар'єру…»


З власного досвіду мушу визнати і погодитися з думками наших респондентів. Дійсно, зарубіжні вузи відірвалися далеко вперед, і, щоб хоч якимось чином наздогнати їх, нашому уряду слід вживати серйозні і, головне, оперативні кроки в реформуванні системи освіти. І тоді слова великого українського письменника Тараса Шевченка «і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь» не будуть настільки актуальні для українських студентів, які змушені навчатися далеко від Батьківщини. 

 

Статьи на тему советы бывалых:

 

Категория: Советы бывалых | Добавил: rekun (07.02.2012) | Автор: Геннадий E W
Просмотров: 2368 Рейтинг:
2.4/5 из 5
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Автор сайта

Об авторе

АКТУАЛЬНОЕ

Польский язык в Польше

Эдуардом - гарантия успеха, жми на картинку мОРСКОЙ КОЛЛЕДЖ В щЕЦИНЕ

Морское образование за 2,5 года. Поступление без экзаменов и без ЗНО.

Социальные закладк
Поиск
Друзья сайта
 • Официальный блог
 • Сообщество uCoz
 • FAQ по системе
 • Инструкции для uCoz

 • Контакты в Польше:

  E-mail: Centr.akcent@gmail.com

  Skype: centrum_jezyka_polskiego_akcent

  Tel: +48 66 41 31 875

   

  Контакты в Украине:

  E-mail: rekun88@yandex.ru;

  Телефон: +38 095 3388607

  Центр польського языка "Акцент"

  Адрес: 71-561 Szczecin, Niebuszewo

  ul. Mikołaja Reja 8/8

  тел:+48 664131875

  skype: centrum_jezyka_polskiego_akcent

  e-mail: centr.akcent@gmail.com