Среда, 21.08.2019, 09:09
Образование в Польше           
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Курсы польского яз

Ссылка Курсы польского языка

Бесплатное образов
Учеба в Польше

Образование в Польше

Учись и живи
в Польше. 
Стань успешной!

Категории раздела
Образовательный кредит [5]
Статьи на тему как получить кредит на учебу
Советы бывалых [180]
Советы профессионалов, как получить образование в Польше бесплатно, как выучить польский язык, как найти работу в Польше, как получить стипендию в польском ВУЗе
Работа для студентов [18]
Как подработать во время учебы, работа для студентов в Польше. Советы как найти работу в Польше
Как выучить польский язык [21]
Материалы по изучению польского языка. Видеоролики, аудиофайлы
Студенческая жизнь [31]
Все самые интересные случаи из жизни студентов
Щецинский морской университет [18]
Щецинский морской университет, история создания, традиции, специальности, профессорский состав, выпускники университета.
Образование в Польше [17]
Советы и рекомендации для украинских абитуриентов, как самостоятельно, без услуг посреднических агентств поступить в польский ВУЗ. Какой выбрать университет, чтобы получив высшее или среднее образование найти работу в Польше. Как подготовиться к жизни и учебе в Польше.
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Советы бывалых

Навчання за кордоном: Угорщина

Вища освіта за кордоном: як влаштовано навчання в Угорщині

Вища освіта за кордоном: як влаштовано навчання в Угорщині

Переїзд за кордон часто буває непростим: розлука з близькими, адаптація до нових умов, високе навантаження, навчання іншою мовою. Тим, хто планує навчання за кордоном, досвід студентів, які вже навчаються в інших країнах, може бути корисний. Цього разу ми вирішили більше дізнатися про навчання і життя в Угорщині. 

Пропонуємо інтерв'ю зі студенткою Центрально європейського університету Вікторією Полянською, яка навчається по програмі Political Science.

Як дівчина вибирала місце навчання,чому саме Угорщина 

Існує дві стратегії вибору місця для навчання: по університету і по всьому іншому. Як правило, якщо людина визначилась з вибором спеціальності і точно знає, що і де їй потрібно отримати, вона вибирає університет. Ті ж, хто їде за новим досвідом, пошуком друзів, шукають відповідну країну і місто. 

Деякі мої друзі подаоися до Поьщі у місто Щецін. Вони вибрали морську академію і залишилися дуже задоволені вибором. 

Я, наприклад, обрала Центрально-Європейський університет, «CEU», тому що там є одна з кращих магістерських програм з політології в Європі, це була моя мета номер один, і ні про які альтернативи я навіть не думала. Мені було, загалом, все одно, в якій країні знаходиться CEU, — я розібралася, що таке Угорщина і Будапешт, тільки коли приїхала вчитися.

Я, наприклад, обрала Центрально-Європейський університет, «CEU»,

В Угорщині є маса плюсів для студентів. Ціни тут порівнянні з українськими демократичні, в країні можна жити на стипендію в 300 євро (якщо в витрати не входить житло). Будапешт — приголомшливе місто, дуже динамічне і молодіжне. Культура тут дуже різноманітна, від їжі до людей, все ідеально підходить для тих, хто шукає новий досвід та нові знайомства.

Багатьох абітурієнтів лякає вже сам процес подачі заявок. Чи багато часу пішло на підготовку документів і очікування результатів? Запитали у Вікторії.

Підготовка документів зайняла три дні. Це була не найкраща стратегія, але вона спрацювала. Я не вмію готувати заявки місяцями, вичитуючи їх і перевіряючи; в останні три дні перед дедлайном я поїхала на зимову школу, вдень ходила на семінари, вночі писала проект дослідження та мотиваційний лист, резюме оформляла, читала приклади письмових робіт англійською. 

До польського вишу можна вступити самостійно. Наприклад Щецінська академія приймає українських абітурієнтів без іспитів, без ЗНО, і, навіть не перевіряють знання польської мови. 

Так як я «подавала» на політологію (а це факультет з академічним ухилом), нам потрібно було підготувати багато таких робіт. А ось хлопці, які подавали заявки на державну політику або міжнародні відносини, обмежувалися мотивацією і резюме.

В університеті, на відміну від багатьох інших вишів, також є можливість надіслати рекомендації протягом двох тижнів після дедлайну. Єдине, що доведеться зробити заздалегідь, - це скласти іспит з англійської. Його результат є обов'язковою частиною заявки і його доводиться чекати кілька тижнів.

Приблизно через місяць після подачі заявки відбулося інтерв'ю по Skype, яке включало в себе бесіду і тестування для перевірки базових знань з політології. А ще через місяць я дізналася, що мене прийняли.

Проблеми студенського життя 

 Проблеми студентського життя

З якими складнощами ти стикалася під час навчання? Чи університет Допомагав тобі?

Складнощів було дуже багато, на кожному етапі - різні. Я вперше в житті надовго виїхала з Харкова, вперше стільки часу повинна була провести за кордоном, у міжнародному середовищі, не бачила батьків місяцями і спілкувалася англійською в режимі нон-стоп. Все це за перші півроку загнало мене в страшну тугу: я ще не встигла ні з ким потоваришувати в Будапешті, а українські друзі всі, справедливо вирішивши, що у мене нове життя і маса вражень, просто зникли з мого життя.

Осінній Будапешт виглядав меланхолійно і вже не здавався таким симпатичним, як влітку. Плюс, мені вперше в житті доводилося вчитися, без перебільшення, з ранку до ночі, сім днів на тиждень.

Відпочинку не було, а ось були застуди. На початку року ми з друзями завели групу «Вконтакті» освітня еміграція. Там я регулярно писала докладні пости, присвячені моїм переживанням, і це допомогло впоратися з величезним обсягом нового досвіду, який на мене звалився.

Адаптація у студентському середовищі 

Адаптація у університеті

На Новий рік я поїхала додому і швидко усвідомила, в чому полягала цінність нового навчання. В Будапешт я повернулася вже з задоволенням, і з цього моменту почався інший етап: у мене з'явилася чудова компанія, я почала подорожувати, навчання перестало здаватися таким важким, а в Будапешті, до всього іншого, вже з 1 квітня стало по-літньому тепло.

В CEU є два університетських психолога, до яких можна безкоштовно записатися в будь-який час, написати їм по електронній пошті або зателефонувати. В останній місяць щотижня проходять сеанси групової терапії для тих, хто не соромиться поділитися проблемами з іншими. Це виключно важливі служби. Якби не вони, нервових зривів іноземцям було б не уникнути.

Втім, найголовнішим, мені університет допоміг чим, були знайомства з новими друзями, які підтримували мене у важкі хвилини.

Розкажи про навантаження. Чи сильно угорський підхід до освіти відрізняється від українського? Запитали у студентки з України

Відмінності є, але не такі очевидні. У чому моя думка, звичайно, пов'язано з моїми попередніми університетами: я вчилася у «Вишці» і в Європейському університеті, а ці вузи все-таки орієнтовані на західну систему освіти.

Я вчилася три дні на тиждень. Однак за час навчання я вибралася у вихідний день кудись далі, ніж на 500 метрів від гуртожитку, двічі — і обидва рази в бібліотеку університету, оскільки сидіти за комп'ютером вдома вже не було сил. 

Не скажу, що робила все ретельно. Бувало, що в день потрібно було здати дві письмові роботи, — і ось вже ти намагаєшся прочитати 300 сторінок за дві години. 90% завдань я виконувала вдома, а в класі ми тільки зроблене обговорювали, задавали питання і проводили презентації. Кожна займала від п'яти до 10 хвилин, але на підготовку йшло близько двох днів.

У квітні навчання закінчилося, і настав час писати диплом. Це були два місяці, за інтенсивністю порівнянні з першими тижнями, навчання я приходила до університету О 10-11 годині ранку і йшла о 22-23 годині щодня, без вихідних. Хоча я все ж встигла викроїти тиждень або два на подорожі на початку квітня.

Неможливо погано підготуватися до такого навчання або погано написати роботу. Студенти бувають втомленими, але здавати відверту дурницю ніхто не хоче. Думаю, це пов'язано з двома речами.

 1. По-перше, з відбором, адже в універ вступають люди, які до цього показували високі результати, тобто це просто манера поведінки.
 2. По-друге, з тим, скільки зусиль потрібно витратити, щоб опинитися тут. Нерозумно переїжджати в іншу країну, здавати іспити, витрачати гроші, сили, емоції і час втрачати можливості вдома, а після нічого не робити.
 3. Форми контролю рівномірно розподілені по семестру: щотижня — дві з кожного курсу письмові роботи, презентації, відповіді або читання заміток — які, до слова, змушують тебе докласти в два рази більше зусиль, ніж просте читання з обговоренням у класі. У плані жорсткості вимог різниці між обов'язковими і елективними курсами немає. 

У нас була кумедна ситуація з курсом, в рамках якого щотижня задавали по 200-300 сторінок читання з нотаток і додатковими завданнями. Мої одногрупники пробували бунтувати, просили адміністрацію поговорити з викладачем і знизити навантаження.

Відповідь була такою: "хлопці, ви вчитеся в одному з кращих університетів світу, вам доводиться працювати на совість, ви підписали це самі і ніхто вас не змушував". 

CEU ЗНАХОДИТЬСЯ В САМОМУ ЦЕНТР БУДАПЕШТАІ, АЛЕ БАГАТО СТУДЕНТІВ ЖОДНОГО РАЗУ НЕ БУВАЛИ НАВІТЬ НА СУСІДНІХ ВУЛИЦЯХ

CEU ЗНАХОДИТЬСЯ В САМОМУ ЦЕНТР БУДАПЕШТАІ, АЛЕ БАГАТО СТУДЕНТІВ ЖОДНОГО РАЗУ НЕ БУВАЛИ НАВІТЬ НА СУСІДНІХ ВУЛИЦЯХ

Як ви зазвичай відпочиваєте від навчання? Чи є в Будапешті якісь особливо популярні серед студентів місця? Запитують українські школярі

До різдвяних канікул велика частина моїх одногрупників зрозуміла, що вони бачили Будапешт тільки вночі. Пояснення просте — часу на походи в музеї, на прогулянки по місту просто немає. CEU знаходиться в самому центрі, але багато іноземців жодного разу не бували навіть на сусідніх вулицях.

Ти вже згадувала про подорожі. Як часто виходить це робити? На перший погляд, переїзд дає багато можливостей для мобільності, але чи так це.

Будапешт — «батьківщина» знаменитого лоукостера WizzAir, на чиїх літаках можна полетіти майже в будь-яку країну Європи, а також скористатися прямими рейсами до Києва. А ще є сотні автобусних маршрутів Flixbus: 2,5 години до Відня, 6 — до Польщі і так далі.

Незважаючи на навантаження, всі мої одногрупники встигли поїздити по сусідніх країнах. Я за цей рік побувала у восьми містах Італії, у Відні, Кракові, в горах на кордоні Польщі та Словаччини і в декількох невеликих Угорських містах. Після захисту диплома планую ще раз з'їздити в словацькі гори.

Розкажи трохи про плани на майбутнє. Хотіла б залишитися в Угорщині або виїхати в іншу країну?

Я полюбила Будапешт, мені тут дуже подобається, це красиве і приємне місце. Тут живуть мої друзі, тут залишається вчитися мій хлопець. Але, як я вже говорила, я вибираю не міста або країни, а місця для навчання або роботи. 

Мені хотілося б продовжувати освіту, я подала заявки в різні університети в кількох європейських країнах. Не бачу нічого поганого в тому, щоб повернутися в Росію і продовжити освіту там, або знайти роботу. Але Будапешт залишив прекрасні враження, я була б дуже рада повернутися сюди в майбутньому. 

Цікава інформація: 

Категория: Советы бывалых | Добавил: rekun (26.02.2019) | Автор: Геннадій E W
Просмотров: 65 Рейтинг:
3.0/5 из 1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Автор сайта

Об авторе

АКТУАЛЬНОЕ

Польский язык в Польше

Эдуардом - гарантия успеха, жми на картинку мОРСКОЙ КОЛЛЕДЖ В щЕЦИНЕ

Морское образование за 2,5 года. Поступление без экзаменов и без ЗНО.

Социальные закладк
Поиск
Друзья сайта
 • Официальный блог
 • Сообщество uCoz
 • FAQ по системе
 • Инструкции для uCoz

 • Контакты в Польше:

  E-mail: Centr.akcent@gmail.com

  Skype: centrum_jezyka_polskiego_akcent

  Tel: +48 66 41 31 875

   

  Контакты в Украине:

  E-mail: rekun88@yandex.ru;

  Телефон: +38 095 3388607

  Центр польського языка "Акцент"

  Адрес: 71-561 Szczecin, Niebuszewo

  ul. Mikołaja Reja 8/8

  тел:+48 664131875

  skype: centrum_jezyka_polskiego_akcent

  e-mail: centr.akcent@gmail.com