Суббота, 15.12.2018, 16:36
Образование в Польше           
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Курсы польского яз

Ссылка Курсы польского языка

Бесплатное образов
Учеба в Польше

Образование в Польше

Учись и живи
в Польше. 
Стань успешной!

Категории раздела
Образовательный кредит [5]
Статьи на тему как получить кредит на учебу
Советы бывалых [174]
Советы профессионалов, как получить образование в Польше бесплатно, как выучить польский язык, как найти работу в Польше, как получить стипендию в польском ВУЗе
Работа для студентов [18]
Как подработать во время учебы, работа для студентов в Польше. Советы как найти работу в Польше
Как выучить польский язык [21]
Материалы по изучению польского языка. Видеоролики, аудиофайлы
Студенческая жизнь [31]
Все самые интересные случаи из жизни студентов
Щецинский морской университет [14]
Щецинский морской университет, история создания, традиции, специальности, профессорский состав, выпускники университета.
Образование в Польше [17]
Советы и рекомендации для украинских абитуриентов, как самостоятельно, без услуг посреднических агентств поступить в польский ВУЗ. Какой выбрать университет, чтобы получив высшее или среднее образование найти работу в Польше. Как подготовиться к жизни и учебе в Польше.
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Советы бывалых

Вступ до Польщі, 10 особливостей системи освіти

Як вступити до Польщі й успішно навчатися. Як отримати стипендію в польському університеті. Публікую поради студентів старшокурсників, які характеризують особливості системи освіти. Що потрібно врахувати при вступі, до чого бути готовим після початку навчального процесу.
 

Навчання у Польщі. Вступ до Польщі. 10 особливостей

10 особливостей системи освіти Польщі

Зміст

1. Початок навчання
2. Залікова книжка
3. Студентський квиток
4. Здача іспитів
5. Екзаменаційна сесія
6. Відносини з викладачами
7. Канікули в зимовому семестрі
8. Що таке ЕСТЅ
9. Відрахування з університету
10. Що таке Варунек

1. У польських ВНЗ навчальний рік починається з 1 жовтня і закінчується в червні. У порівнянні з навчальним роком в Україні тут семестри зрушені на один місяць. Семестр з жовтня по лютий називають зимовим семестром. Другий семестр з лютого по червень називається літнім семестром.

2. Залікова книжка

Польська система вищої освіти відійшла від паперових залікових книжок і ввела онлайн заліківку. Викладач ставить оцінку через інтернет, вона відразу ж з'являється в кабінеті студента (аккаунті) і деканаті.

3. Студентський квиток

Польським студентам студентський квиток не дають на весь термін навчання, як у нас. Він дійсний тільки один семестр, і кожен раз продовжується. Крім того студентський квиток дійсний тільки до досягнення 26 років.

4. Можливості перездачі іспитів

Студент може тільки два рази здавати іспит по одному предмету. Перший раз – це іспит, другий раз перездача – все. Це не так, як в Україні, де можна складати багато разів, поки не здаси. Тут тільки два шанси.

5.  Дві сесії

Польські університети проводять дві сесії в семестрі. Перша сесія називається «подставова», друга «поправкова». Наприклад, літня сесія «подставова» проходить у червні, а «поправкова» аж у вересні. Тому студент має достатньо часу, щоб добре підготуватися і перездати іспит.

6. Домовитися з викладачем

Тут такого поняття, як «домовитися з викладачем» немає, тому що немає корупції. Поговорити з викладачем, порозумітися і бути зрозумілим – це завжди будь ласка. А ось купити іспит, навіть і не намагайтеся.

7. Канікули в зимовому семестрі

Наших студентів завжди дивує наявність двох канікул взимку. Перші канікули – новорічні два тижні, потім навчальний процес, складання сесії та зимові канікули два тижні.

8.  Що таке ЕСТЅ

Сесія може мати 30 пунктів ЕСТЅ, які розподіляються по предметах, чим важливіший предмет, тим більше у нього пунктів. Важливі предмети можуть мати від 5 до 10 пунктів за один предмет, менш важливі предмети 2 пункти. Що б пройти далі по навчанню, потрібно, щоб загальні борги не перевищували 12 пунктів. У різних ВУЗах по-різному. Якщо студент якийсь предмет не здав, він далі може рухатися по семестрах.

9. За не здачу іспиту не відраховують

Польський феномен полягає в тому, що якщо студент не здав іспит з якогось предмета, він не вилітає з університету, а продовжує вчитися далі. Якщо студент не здав предметів менше, ніж встановлені 12 пунктів, то він йде на наступний семестр, а потім до здає заборгованість з наступною групою через рік. Якщо студент не здав іспити з предметів більше ніж 12 пунктів, йде на повторення всього семестру. Для цього необхідно подати в деканат заяву на повторення семестру, заплатити за повтор, і все, через рік знову намагатися здати. 

Причому пункти ЕСТЅ не діляться. Наприклад, предмет має 5 пунктів ЕСТЅ це 30 годин лекцій, 30 годин проект. Припустимо, студент здав проект, але не здав іспит з лекцій, 5 пунктів так і залишаються у заборгованості, вони не подільні. Предмет не закритий. Потрібно повторити лекції, а проект робити не треба. Відрахувати з інституту можуть тільки з двох причин: не здано заяву про повторення семестру, і несплату за це (варунек).

10. Варунек

Варунек – оплата за повторення семестру. Необхідно обов'язково сплатити за те, що викладач читає лекції з предмета, з якого наявна заборгованість. Розмір оплати залежить від кількості годин з даного предмету. Наприклад, якщо предмет має 30 годин, необхідно сплатити за кожну годину. Вартість години різна, наприклад 10 злотих за годину, за предмет у 30 годин – 300 злотих. Якщо за цей варунек не заплатити, то відрахують з університету.

Такою можливістю повторного навчання користуються деякі наші співвітчизники. Вони роками сидять на варунку, у вільний час працюють.Поради абітурієнтам

 


 Источник: http://zojy.ucoz.ua/
Категория: Советы бывалых | Добавил: rekun (14.02.2018) | Автор: Геннадий E W
Просмотров: 145 | Комментарии: 1 Рейтинг:
5.0/5 из 1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Автор сайта

Об авторе

АКТУАЛЬНОЕ

Польский язык в Польше

Польский язык с паном  Эдуардом - гарантия успеха, жми на картинку мОРСКОЙ КОЛЛЕДЖ В щЕЦИНЕ

Морское образование за 2,5 года. Поступление без экзаменов и без ЗНО.

Социальные закладк
Поиск
Друзья сайта
 • Официальный блог
 • Сообщество uCoz
 • FAQ по системе
 • Инструкции для uCoz

 • Контакты в Польше:

  E-mail: Centr.akcent@gmail.com

  Skype: centrum_jezyka_polskiego_akcent

  Tel: +48 66 41 31 875

   

  Контакты в Украине:

  E-mail: rekun88@yandex.ru;

  Телефон: +38 095 3388607

  Центр польського языка "Акцент"

  Адрес: 71-561 Szczecin, Niebuszewo

  ul. Mikołaja Reja 8/8

  тел:+48 664131875

  skype: centrum_jezyka_polskiego_akcent

  e-mail: centr.akcent@gmail.com